UVC DEZINFEKCIA PROTI KORONA VIRUSOM

Momentálna pandémia vírusu SARS-CoV-2 nám ukázala do akej miery je hygiena účinná proti šíreniu vírusu. Nie všetko je možné očistiť dezinfekčnými prostriedkami. Aerosól vo vzduchu (napríklad v čakárňach), vírusy na povrchu predmetov každodenného použitia sú rizikom, ktoré je možné zmenšiť UVC.
Korona vírus prežíva vo vzduchu až 3 hodiny
Koróna vírusy sú infekčné organické štruktúry s veľkosťou iba 12 - 160 nm, ktoré sa šíria v prostredí mimo buniek. Môžu sa však množiť iba vo vhodnej hostiteľskej bunke. Miliardy vírusov sú vylúčené kašľom, šíria sa po celom prostredí a čakajú na ďalších hostiteľov. Samé o sebe nie sú životaschopné, sú to iba kapsuly s programom na ich reprodukciu. Nemôžu sa ani deliť ani nemajú metabolizmus a ich množenie vždy závisí od hostiteľskej bunky. Stabilita v životnom prostredí závisí na mnohých faktoroch, ako je teplota, vlhkosť a povrchové podmienky. Podľa súčasných poznatkov môže SARS-CoV-2 zostať infekčný až 3 hodiny na vzduchu, až 4 hodiny na medených povrchoch, až 24 hodín na kartóne a až 2-3 dni na nehrdzavejúcej oceli a plaste.
99,999%
Informácie o vírusoch sú obsiahnuté v kapsule vo forme väčšinou jednovláknovej DNA alebo RNA. Či už RNA alebo DNA, mechanizmus UVC deštrukcie týchto molekúl je veľmi vysoko účinný. Žiarenie preniká do vírusového obalu a zasahuje genetický materiál. Ako v prípade DNA, RNA tvorí pyrimidínové diméry a ďalšie hydráty uridínu. Informácie na reprodukciu sú stratené, vírus už nie je virulentný a infekčný cyklus je zastavený.
Konzultácie
Úvodné konzultácie s Vami, sú prvým a hlavným krokom v celom procese. Naším cieľom je dôkladné oboznámenie sa s pracovnými procesmi a diagnostikovať „problém“ čo najhlbšie a najpresnejšie, aby sme ho mohli vyriešiť alebo odstrániť najlepším a najprijateľnejším spôsobom.  

Náš tím odborníkov je Vám k dispozícii, pripravený vypočuť si, čo viete o tomto probléme, aby mohli problém diagnostikovať čo najrýchlejšie pomocou svojich znalostí a skúseností. Po zistení problémov skontrolujeme, ktoré riešenia na ich odstránenie sú k dispozícii. Výsledkom sú podklady pre projekt inštalácie systému dezinfekcie.
Projekt
Projektom optimalizujeme riešenia v súlade s technickými a fyzikálnymi podmienkami, pričom rešpektujeme všetky stanovené normy, vrátane všetkých ochranných opatrení v oblastiach, kde sa vykonáva dezinfekcia ozónom alebo UVC, tak aby sa zabezpečila bezpečná práca, úplne neškodná pre zdravie ľudí. Naši projektanti sa zaoberajú aj najnáročnejšími aplikáciami, nájdu najvhodnejšie riešenia práve pre Váš priestor a technológiu. Je naším cieľom urobiť všetko pre dosiahnutie maximálnej efektívnosti a účinnosti UVC systému. Vypracujeme projektovú dokumentáciu so špecifikáciami a prevádzkovými manuálmi, oboznámime Vás so všetkými bezpečnostnými funkciami riešení a podmienkami prevádzky. V projektovaní sme rýchly, vieme že aj dobrý projekt je zbytočný pokiaľ príde neskoro.
99,999%
Po prijatí technického riešenia začneme implementovať všetky dohodnuté prvky.  

Naši odborníci budú implementovať technické riešenia s minimálnym možným prerušením výrobného procesu alebo bez prerušenia výrobného procesu. Správna implementácia prvkov je rovnako dôležitá ako tvorba technického riešenia. Vždy zohľadňujeme špecifické požiadavky zákazníka a skúsenosti s implementáciou riešení vyvinutých pre konkrétneho používateľa.  

Nakoniec, účinnosť našich riešení sa dá merať s ohľadom na systémy navrhnuté podľa užívateľských štandardov. Vykonávame všetky potrebné práce týkajúce sa realizácie projektového riešenia a užívania nainštalovaného zariadenia a jednotiek.
Účinná dávka priameho žiariča pre Covid LD90 4 mJ / cm²
V závislosti od vírusu je potrebná určitá dávka UVC na jeho zablokovanie. Dávka potrebná na zničenie 90% vírusov sa nazýva LD90. Na vírus chrípky je to 2 mJ / cm², ku Corona vírusu je veľmi málo informácií o hodnotách, ale odhaduje sa, že LD90 4 mJ / cm² by mali byť postačujúce. Je však tiež dôležité, či sa majú vírusy inaktivovať vo vzduchu, kvapkách, hlienu, krvi alebo vode. Na dezinfekciu hladkého povrchu dokonca na 99,9%, je potrebný asi trojnásobok dávky LD90, pre korónové vírusy sa vyžaduje dávka medzi 9 a 18 mJ / cm2.
Čas potrebný na dezinfekciu náradia v komore je 2 minúty
V dezinfekčných komorách a vzduchových komorách je možné účinne vyčistiť od vírusov a choroboplodných zárodkov stetoskopy, respirátory, masky, mobilné telefóny a aj tovar a náradie . Dezinfekčný box ožaruje vnútri zrkadlovej komory priemerným výkonom 10 mW / cm2, t. j. už po 2 minútach je dosiahnutá hodnota až 120 mJ / cm2, ktorá zabíja všetko vírusového a bakteriálneho pôvodu v tkanive alebo na drsných povrchoch. Dezinfekčné komory, priepusty alebo celé miestnosti vybavené UVC sa používajú na dezinfekciu prichádzajúceho tovaru. Balíčky na dopravníkových pásoch je možné očistiť od vírusov na 99%.
Cirkulujúce vzduchové dezinfektory účinne znižujú vírusovú záťaž vzduchu.
V čakárňach alebo šatniach, kde zostáva veľa ľudí v uzavretých priestoroch, sa koncentrácia vírusov a baktérií vo vzduchu výrazne zvyšuje. Cirkulačné jednotky na dezinfekciu vzduchu, napríklad nasávajú vzduch a efektívne ho ožarujú UVC. Na výstupnej strane sa vyfukuje až 100 m³ vzduchu za hodinu s 99% - 99,9% menej vírusov. V priemysle to isté robia jednotky s 300, 500 alebo 1 000 m³ za hodinu. Výkonom 16 mW / cm² v dobe ožarovania za cca 1 sekunda dosahuje inaktiváciu korónových vírusov viac ako 3 log úrovne (99,9%). Cielené prúdenie vzduchu chráni zamestnancov a zákazníkov pri vytváraní zóny s vysokou kvalitou ovzdušia.

Výrobky na dezinfekciu vzduchu UVC

Výrobky na dezinfekciu vzduchu UVC

E1000
UVC dezinfekcia vzduchu pre menšie výrobné miestnosti so zamestnaneckými pobytmi

 • Malé výrobné miestnosti so zamestnaneckými pobytmi
 • Malé, nízko chladené miestnosti
 • Spoločenské miestnosti
E2000
UVC dezinfekcia vzduchu pre väčšie výrobné miestnosti

 • Veľké výrobné miestnosti so zamestnaneckými pobytmi
 • Úplne neškodné pre zamestnancov
AR systémy
UVC dezinfekcia vzduchu a povrchu, potravinárský priemysel, laboratória

 • Ľahká instalácia a údržba na strope, stene alebo priamo nad sterilizovaným povrchom
 • Životnosť UV-C žiaroviek 16 000 hodín zaručuje trvalo vysoký dezinfekčný výkon
PF512ST1
UVC dezinfekcia vzduchu, chladné miestnosti, miestnosti na zrenie

 • Ľahká údržba - UVC žiarovku je možné ľahko vymeniť pomocou objímky
 • Životnosť UVC Žiarovky 16 000 hodín
Modul KLM
Klimatizované a vetracie systémy UVC pre vzduch

 • Vysoko účinný v boji proti choroboplodný zárodkom v klimatizačných a vetracích systémoch
 • Možnosť perfektne integrovať do existujúceho klimatického systému
 • Veľmi dlhá životnosť UV lámp
KL systémy
UVC dezinfekcia vzduchu pre klimatizaťné a vetracie systémy do 150 000m3/h

 • Je dodávaný ako montážna jednotka pripravená na inštaláciu
 • Celá funkčná a riadiaca elektronika je namontovaná v rozvádzači, ktorý je pripevnený mimo modulu
IoT
Dĺžka ožiarenia a intenzita žiarenia je kľúčová pre účinnú dezinfekciu, za prítomnosti ľudí alebo bez prítomnosti. Svet internetu vecí (IoT) alebo Industry 4.0 nám poskytuje dostatok senzorov a softvérových riešení, aby sme vytvorili vždy efektívnejší UV systém aj pre Váš podnik a spôsob práce
Dôležitou funkciou výkonného UV systému je jeho schopnosť prispôsobovať sa požiadavkám podľa aktuálnej potreby klienta. Základnou funkciou je bezpečnosť a spoľahlivosť. Systémy riadenia Vám poskytnú tieto funkcie a mnoho viac, diagnostikovanie zariadení, kontrolu nad prevádzkou, upozornenia na plánovaný servis a čistene, poruchové alarmy, či meranie spotreby elektrickej energie.