PRVÉ ČISTENIE VZDUCHU POMOCOU UV-C V AUTOMOBILE ? - JAGUAR LAND ROVER

Blog Single

Podľa Jaguar Land Rover priemerný vodič trávi 300 hodín ročne za volantom. Je to veľa času, v ktorom spoločnosť tvrdí, že vaše auto môže urobiť viac, aby vás udržalo zdravé. Za týmto účelom by budúce modeli Jaguar a Land Rover mohli používať špeciálne ultrafialové svetlo - UV-C svetlo -, aby zabili baktérie skôr, ako sa dostanú cez ventilačný systém vozidla.

Technológia UV-C, ktorá využíva ultrafialové svetlo vo vlnových dĺžkach 200 - 280 nanometrov, sa používa v lekárskej oblasti na sterilizáciu povrchov a vzduchu neutralizáciou baktérií a iných patogénov. Myšlienkou JLR je integrovať to do mnohých skrytých prieduchov a potrubí v prístrojovej doske vášho auta, takže vzduch, ktorý sa dostane do kabíny, už bol sterilizovaný. Niektoré modely JLR už používajú technológiu ionizácie vzduchu vo svojich systémoch riadenia podnebia, ale systém UV-C by bol efektívnejší.

JLR tvrdí, že technológia by mohla zabrániť šíreniu bežných prechladnutí a zápalu, ale tiež tvrdí, že štúdie ukazujú, že UV-C technológia môže znížiť prenos superbugov rezistentných na lieky, vrátane MRSA, VRE, C. difficile a Acinetobacter, o 30 percent. Všetci povedali, že vozidlo vybavené touto technológiou by mohlo oveľa viac chrániť svojich pasažierov pred chybami spôsobujúcimi choroby.