LUMITRONIX POSKYTUJE RIEŠENIA PRE POUŽITIE UV-C LED V REÁLNYCH PODMIENKACH

Blog Single

Ako oficiálny distribútor spoločnosti Nichia v Európe ponúka spoločnosť Lumitronix LED so sídlom v Hechingene prístup k najsilnejším UVC LED, ktoré sú v súčasnosti na trhu. NCSU334A emituje vlnovú dĺžku 280 nm v ultrafialovom pásme a najmä v pásme UV-C a umožňuje okamžitú sterilizáciu a čistenie vzduchu, tekutín a povrchov. Týmto spôsobom je možné spoľahlivo usmrtiť baktérie, baktérie a vírusy. To znamená, že UV LED od najväčšieho výrobcu LED na svete môže pôsobiť aj ako možná zbraň proti novému vírusu koróny.

Podľa Nichia, NCSU334A, ktorá meria iba 6,8 x 6,8 mm, dodáva jeden z najlepších výkonov v oblasti polovodičového osvetlenia (SSL) s 55 mW (pri prúde 350 mA). Očakáva sa, že LED diódy budú mať podstatne dlhšiu životnosť ako konvenčné UV lampy. Okrem toho NCSU334A používa novo vyvinutý, hermeticky utesnený kryt, vďaka ktorému je LED menej náchylná na vonkajšie vplyvy prostredia, čo umožňuje jej použitie v rôznych obtiažných prostrediach.

V spoločnosti Lumitronix je k dispozícii dezinfekčná svetelná dióda v rôznych verziách: ako súčasť pre neskoršiu montáž je predmontovaná na hliníkovej doske s rozmermi 30 x 30 mm a v hermetickom kryte s reflektorom z kremenného skla, čo umožňuje obzvlášť úzky uhol lúča 13,5 ° a ponúka stálu UV stabilitu vďaka najvyššej možnej priepustnosti. Puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, a preto je antibakteriálne a trvalo necitlivé na UV žiarenie. Dá sa ľahko vyčistiť. Vďaka úplnej tesnosti bodového svetla, extrémnej teplotnej stabilite použitých materiálov a skutočnosti, že konštrukcia nevyžaduje žiadne ďalšie chladenie, môže byť bez problémov použitá v okolitých podmienkach až do 100 ° C.

Týmto sa potenciálnym užívateľom otvára široká škála možností, ako využiť sterilizačné vlastnosti NCSU334A.

Ultrafialové žiarenie v rozsahu vlnových dĺžok od 200 do 400 nm má extrémne deštruktívny účinok na organické a anorganické tkanivá. Môže to viesť k zápalu rohovky oka alebo k UV erytému (spáleniu kože) kože. Materiály, ktoré sú vystavené ultrafialovému žiareniu príliš dlho, sa začnú rozkladať. Preto je mimoriadne dôležité, aby svetlo vysoko efektívnej NCSU334A LED neprišlo do styku s ľuďmi a aby sa používalo iba na krátku dobu na predmety, ktoré si vyžadujú sterilizáciu.

Švábsky špecialista na LED diódy sa zaoberal týmto problémom a vyvinul koncept bezpečnej prevádzky UV-C LED. „Kombinácia tlačidla, spínača, snímača pohybu a troch signálnych LED zabezpečí, že miestnosť, v ktorej má NCSU334A poskytovať sterilné prostredie, je bez ľudí. UV LED sa dá aktivovať pomocou prepínača iba vtedy, ak snímač pohybu už nezaznamená žiadny pohyb. po 60 sekundách, ak je tlačidlo aktivované zatvorením dverí a ak sú splnené všetky bezpečnostné podmienky pomocou zelenej signalizačnej LED, “informuje Christian Hoffmann, generálny riaditeľ spoločnosti Lumitronix.

Všetky riešenia ponúkané spoločnosťou Lumitronix sú zamerané pre profesionálnych používateľov, ktorí sú oboznámení s ultrafialovým žiarením a môžu zabezpečiť, aby sa UV-C LED diódy používali bez rizika.